+48 (12) 296 16 23 +48 791 776 301

dr Grażyna Kołomyjska & Paulina Kołomyjska

Marsze Nordic Walking

ZAPRASZAMY na zajęcia z Nordic  Walking 

 

 

 

 

 

           

        
 
ZAPRASZAMY NA MARSZE NORDIC WALKING W OKRESIE WIOSENNO-LETNIM                                                                                                                                          Nordic Walking jest najbardziej naturalną formą aktywności ruchowej, podczas której zaangażowanych zostaje prawie 100% mięśni naszego ciała. Ogromną zaletą zajęć tego typu jest prostota, łatwość i bezpieczeństwo. Stanowi on połączenie marszu tradycyjnego (bez użycia kijów) lub chodu sportowego z techniką jazdy na nartach biegowych. Kije do Nordic Walking są pewnym połączeniem kijów trekkingowych i od nart biegowych, które umożliwiają odciążenie stawów biodrowych, kolanowych, stóp oraz kręgosłupa.
  

 

 

                                                                                   

 

 

 

 Wędrówki z reguły odbywają się w obszarach rekreacyjnych, gdzie jest dużo zieleni, większe nasycenie tlenem oraz bogatsza ujemna jonizacja powietrza. Krajobraz jest zróżnicowany pod kątem terenowym, jak i kolorystycznym, co sprawia, że marsz Nordic Walking jest nie tylko przyjemny, ale również korzystny dla zdrowia psychofizycznego.

Urozmaiceniem marszu są ćwiczenia z użyciem niezwykle wszechstronnego i skutecznego przyboru o bardzo szerokim zastosowaniu, jakim jest Gymstick. Regularne, a zarazem proste ćwiczenia przynoszą rozmaite efekty w postaci przyrostu siły mięśniowej i wytrzymałości, wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji.

Konstrukcja Gymstick powoduje odciążenie kręgosłupa i stawów, przy jednocześnie niezmiennej jakości wykonywanych ćwiczeń. Są one skuteczne, ponieważ nie skupiają się tylko na dużych grupach mięśni, ale także na mięśniach postulanych, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, uczą jak ją kontrolować oraz jak poprawić koordynację ruchową, szybkość reakcji i równowagę.Dla kogo jest Nordic Walking i Gymstick?

 • dla osób z różnego przedziału wiekowego (zarówno dla osób młodych, jak i dla osób w podeszłym wieku)
 • dla osób o różnej kondycji fizycznej (dla osób wysportowanych, z nadwagą, nie mających czasu na aktywność fizyczną, czy nawet dla osób z dolegliwościami narządu ruchu)
 • dla kobiety w ciąży i po porodzie
 • dla dzieci powyżej 6-go roku życia
 • dla osób z problemami ortopedycznymi

Dlaczego Nordic Walking i Gymstick staje się tak popularny? OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

 • łączy chodzenie z pracą mięśni górnej części tułowia (mięśnie grzbietu, brzucha i ramion), co znacznie podnosi efektywność takiego spaceru
 • poprawia pracę układu krążeniowego, nie stwarzając ryzyka dla osób z nadciśnieniem, czy chorobą niedokrwienną serca
 • pogłębia oddychanie – oddech staje się miarowy i wyraźnie pogłębiony
 • odciąża stawy biodrowe, kolanowe, stopy oraz kręgosłup (jest wskazany dla osób z problemami ortopedycznymi)
 • jest doskonałym relaksem dla ciała i umysłu (otwarta przestrzeń i naturalne tereny)
 • jest łatwy i nie wymaga nadzwyczajnych umiejętności
 • można go uprawiać w każdym terenie i w każdej porze roku
 • poprawia kondycję psychofizyczną, metabolizm i kształtuje sylwetkę
 • zalecany jest również dla kobiet w ciąży

Aby rozpocząć zajęcia Nordic Walking wystarczą dobre chęci, wygodne ubranie, obuwie sportowe oraz odpowiednie warunki atmosferyczne.

Zapraszamy na organizowane przez nas zajęcia Nordic Walking i Gymstick, gdzie pod okiem wykwalifikowanego instruktora nauczą się Państwo poprawnej techniki marszu i wykonywanych ćwiczeń, poznają zalety tej aktywności fizycznej i będą się dobrze bawić.

 

Koszt zajęć grupowych Nordic Walking – 18 zł / 1h , 4 spotkania - 60 ZŁ

                                               OLYMPUS DIGITAL CAMERA