To intensywne ćwiczenia bazujące na dawno zapominanej metodzie Callaneticsu, Pilatesie , stretchingu oraz pracy na powięziach. Podczas treningu dużą uwagę skupiamy na newralgicznych obszarach ciała tj. pośladki, uda, brzuch oraz ramionach, z zachowaniem stabilizacji kręgosłupa i pracy na całych taśmach powięziowych.
Dla kogo jest ten trening:
Co osiągniesz dzięki treningowi izometrycznemu:
Prowadzący:
Paulina Kołomyjska, absolwentka AWF kierunku Turystyka i Rekreacja ze specjalizacją odnowa psychosomatyczna, instruktor fitness i Pilates, terapeuta pracy z ciałem metodą mięśniowo-energetycznego rozluźniania MER w pracy na powięziach, terapeuta czaszkowo-krzyżowy. Współzałożycielka Studia Active Woman.
Ćwiczymy i poznajemy siebie!
Zapraszamy na cykliczne zajęcia warsztatowe w każdy piątek o godz. 16.30
Jeśli…
Co osiągniesz dzięki zajęciom warsztatowym zdrowy kręgosłup:
Zapewniamy indywidualne podejście do każdego uczestnika, oraz zapoznanie się z ćwiczeniami które pomogą złagodzić dolegliwości związane z narządem ruchu i pomagające na samodzielne wykonywanie ćwiczeń w domu.
Na zajęciach będzie możliwość zadawania pytań i uzyskania indywidualnych porad.
Poszczególne spotkania odbywają się w następujących cyklach:
Spotkanie 1 - Kręgosłup lędźwiowy i stabilizacja miednicy
Spotkanie 2 - Kręgosłup piersiowy, klatka piersiowa i ćwiczenia oddechowe
Spotkanie 3 - Kręgosłup szyjny i barki
Spotkanie 4 - Stopy i kolana
ZAPRASZAMY!
To inaczej ćwiczenia z użyciem piłek. To rodzaj treningu, w którym do ćwiczeń wykorzystuje się gumową, napompowaną powietrzem piłkę gimnastyczną. Trening z piłką to doskonały sposób na odchudzanie. Fitball wzmacnia mięśnie wokół kręgosłupa, jak również mięśnie brzucha. Ćwiczenia z piłkami to także doskonała forma relaksu i atrakcyjne urozmaicenie ćwiczeń wykonywanych na matach lub w pozycji pionowej.
Trening, którego celem jest kształtowanie całej sylwetki, przyspieszenie metabolizmu i spalanie tkanki tłuszczowej.
Polega na wykonywaniu ćwiczeń na poszczególne partie mięśniowe, tj. ramiona, klatka piersiowa, grzbiet, uda, pośladki, brzuch z wykorzystaniem dodatkowego obciążenia np. hantle, gumy, stepy lub bez niego. Zajęcia przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
Zajęcia ukierunkowane są na wzmacnianie oraz kształtowanie przede wszystkim mięśni brzucha, pośladków i ud.
Ćwiczenia odbywają się na średnim poziomie intensywności, przy zastosowaniu dużej liczby powtórzeń. Zdecydowaną większość ćwiczeń wykonuje się w pozycjach niskich izolowanych.
Zajęcia Zgrabna Sylwetka / BPU składają się z części aerobowej i wzmacniającej.
Rozgrzewka, i intensywny trening - kombinacja ćwiczeń na mięsnie brzucha.
Widoczne efekty już po 6 zajęciach!!!
Metoda jogi, którą Wam proponujemy została stworzona i rozwinięta przez B.K.S. Iyengara.
„Joga jest złotym kluczem, który otwiera drzwi pokojowi, przemianie i radości”.
B.K.S. Iyengar
Joga hormonalna działa profilaktycznie i terapeutycznie, odmładza, podnosi poziom żeńskich hormonów, daje energię i witalność, lepszą sprawność fizyczną, spokój wewnętrzny i równowagę emocjonalną!
Jest to naturalna, oparta o jogę terapia, przy pomocy której można wznowić produkcję żeńskich hormonów.
Dzięki wewnętrznemu masażowi (za pomocą specjalnych asan), intensywnym technikom oddechowym oraz skierowaniu indywidualnej energii życia do organów odpowiedzialnych za produkowanie hormonów joga hormonalna pozwala wznowić lub zintensyfikować wytwarzanie hormonów, utrzymać dobry stan zdrowia, poprawić kondycję i uśmierzyć wiele przykrych dolegliwości
Joga hormonalna, skupia się na gruczołach dokrewnych tarczycy, jajnikach, nadnerczach i przysadce.
DLA KOGO?
Przechodzisz menopauzę a wraz z nią towarzyszy Tobie cały ze spół dolegliwości (uderzenia ciepła, suchość pochwy, problemy z wypadaniem macicy). Masz nadczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy? Cierpisz na bolesne miesiączki, bóle menstruacyjne? – Te zajęcia są dla Ciebie.
Osią treningu jest rozwój świadomości ciała i umysłu oraz ich wzajemnego związku. Szczególne miejsce zajmuje praca z oddechem. Oddech jest elementem łączącym ciało, emocje, umysł i ducha, który integruje wszystkie poziomy naszego doświadczenia. Dzięki świadomemu oddychaniu możemy wpływać na odprężenie ciała, wyciszenie emocji, spokój umysłu i ducha.
Ćwiczymy kompetencje antystresowe, dzięki czemu otrzymasz narzędzia pozwalające na zwiększenie swojej energii i w konsekwencji odporności na stres.
Joga dla początkujących obejmuje pozycje (asany) odpowiednie dla osób, które chcą zacząć regularnie uprawiać jogę, ale nigdy wcześniej nie miały do czynienia z tą formą ćwiczeń. Podstawowe asany są proste do wykonania i nie wymagają dużego rozciągnięcia, dzięki czemu stanowią doskonałe wprowadzenie do dalszej, bardziej zaawansowanej praktyki.
Asany jogi dla początkujących to gimnastyczne pozycje, które zarazem wzmacniają, rozciągają i oczyszczają ciało. Ich oczyszczające właściwości polegają na zniwelowaniu napięcia oraz doprowadzeniu organizmu do stanu wewnętrznej równowagi: zarówno fizycznej, jak i duchowej. Osoby nerwowe i zestresowane mogą dzięki jodze uspokoić się i wyciszyć, natomiast osoby cierpiące na depresję, apatyczne – dostać zastrzyk pozytywnej energii.
Joga to nie tylko gimnastyka, to stawanie się lepszym człowiekiem, zdrowszym, szczęśliwszym, samoświadomym, to rozwijanie bezwarunkowej miłości, to droga w stronę dobra.
Zajęcia jogi składają się z asan harmonizujących całe ciało, wpływających pozytywnie na stan naszego zdrowia, na funkcjonowanie stawów, kręgosłupa, narządów wewnętrznych, systemu nerwowego i hormonalnego, oraz stan ducha i umysłu.
Czyli rozciąganie - to zajęcia oddechowe, rozluźniające i rozciągające przy relaksującej muzyce. Wykorzystuje się w nich proste asany z klasycznej jogi i elementy pilatesu. Trener proponuje zwykle – w zależności od kondycji i zaawansowania grupy – trzy wersje każdego ćwiczenia: łatwą, średnią i trudną. Wbrew pozorom stretching nie jest leniwą formą fitnessu. Wykonując te ćwiczenia, można się porządnie zmęczyć.
Dla kogo stretching?
To zajęcia dla wszystkich, niezależnie od wieku. Szczególnie polecane tym, którzy przez wiele godzin są unieruchomieni w jednej pozycji – np. siedzą przy komputerze albo pracują na stojąco. Skutkiem ubocznym takiego trybu życia są przykurczone mięśnie karku i problemy z kręgosłupem. Także ci, którzy dużo trenują w siłowni, potrzebują rozciągnięcia ciała, bo mają bardzo zwarte mięśnie. Najlepiej, aby od razu po treningu siłowym rozpoczynali zajęcia ze stretchingu. Wówczas ich mięśnie będą lepiej pracowały, staną się bardziej elastyczne i mniej wrażliwe na kontuzje. Trening siłowy skraca mięśnie, sprawia, że stają się lepiej widoczne. Stretching odwrotnie: rozciąga je. To dlatego panowie chcący szybko uzyskać widoczną muskulaturę unikają stretchingu. Jednak stretching, tak jak pilates – wysmukla całą sylwetkę, a mięśniom pozwala się ładnie zarysować.
Co daje stretching?
Stretching świetnie wpływa na całe ciało. Rozciąga wszystkie grupy mięśni, uelastycznia je i zwiększa ruchomość stawów. Panie szybko zauważają, że sporo zeszczuplały. Nie jest to jednak efekt redukcji masy, ale rozciągnięcia mięśni, czyli wysmuklenia sylwetki. Dlatego zgrabniej wyglądają w lustrze, mieszczą się w mniejszy rozmiar ubrań, choć ich waga jest niemal identyczna, a czasem nieco większa – bo mięśnie rozbudowują się pod wpływem treningu. Ale ciało jest w o wiele lepszej kondycji.
Podstawową zasadą ćwiczeń Pilatesa jest stabilizacja kręgosłupa i całego ciała, którą osiąga się poprzez wzmacnianie mięśni przykręgosłupowych, mięśni brzucha oraz dolnej części miednicy. Ćwiczenia te także stabilizują obręcz biodrową, wysmuklają sylwetkę, poprawiają gibkość i giętkość koordynację ruchów, wpływają na harmonijny rozwój całego ciała. Ćwiczeniom Pilatesa towarzyszy pełna świadomość ruchu oraz pogłębione oddychanie, co pomaga zintegrować ciało i umysł.
Dla kogo ?
* osób starszych i młodszych,
* osób o słabej kondycji fizycznej,
* osób po przebytych urazach,
* osób pragnących poprawić elastyczność ciała,
* osób chcących poprawić swoją postawę i elastyczność.
Ćwiczenia Pilatesa ukierunkowane na modelowanie sylwetki.
Zajęcia obejmują:
TAI CHI
z wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w Taijiquan tradycyjnym
Danutą Czarską
Tai chi to starochińska, przypominająca powolny taniec, niezwykła forma ruchu, która zrobiła karierę w świecie zachodnim. Łączy w sobie sztukę walki i gimnastykę zdrowotną, może być sposobem na rozluźnienie i uspokojenie umysłu, rodzajem medytacji.
KORZYŚCI DLA ZDROWIA
PRZECIWSKAZANIA
Wiele chorób, niepełnosprawności a nawet ciąża nie stanowią przeszkody aby ćwiczyć Tai Chi, aczkolwiek w takich przypadkach zalecana jest konsultacja z instruktorem w celu dobrania odpowiedniej formy ćwiczeń do predyspozycji danej oosby . Przy regularnym ćwiczeniu Tai Chi, wiele schorzeń ustępuje. Kobiety w ciąży lub osoby z poważnymi problemami zdrowotnymi przed rozpoczęciem ćwiczeń powinny skonsultować się z instruktorem oraz ze swoim lekarzem.
Taoistyczne Tai Chi to delikatne ćwiczenia, które mogą być wykonywane przez osoby z chronicznymi, zaawansowanymi schorzeniami, również przez osoby na wózkach inwalidzkich. Także tym osobom ćwiczenia przynoszą korzyści zdrowotne.
Zapraszamy !!!
Środa: 16:30
Piątek: 16:30
http://www.taiji.org.pl/artykuly-o-tai-chi.html
To łagodny trening mentalny. Łączy najskuteczniejsze ćwiczenia terapeutyczne z pozycjami rozciągającymi. Terapeutyczne ćwiczenia wzmacniające przywracają równowagę mięśniową (wzmacniamy mięśnie osłabione, nieaktywne) i kształtują prawidłową postawę. Ćwiczenia rozciągające uwalniają napięcia ze skróconych i przeciążonych mięśni. Zajęcia przywracają harmonijną pracę mięśni w naszym ciele
– wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych,
– likwidacja napięć mięśniowych i bólów pleców,
– poprawa ogólnego stanu kręgosłupa,
– profilaktyka zdrowego kręgosłupa,
– wzmocnienie sylwetki
– pozytywny wpływ na postawę ciała
– pomoc w wyrobieniu właściwych nawyków ruchowych
– poprawa koordynacji ruchowej
Specjalna gimnastyka kręgosłupa i trening siłowy dla osób z przypadłościami bólów pleców, pojawiającymi się w następstwie siedzącego trybu życia. Zdrowy Kręgosłup to zajęcia dobre dla wszystkich niezależnie od wieku i ilości godzin spędzonych w klubie fitness, ponieważ kształtują naszą świadomość ciała, jak również wzmacniają wszystkie podstawowe partie mięśni, aby mogły odciążyć nasz kręgosłup w trakcie wykonywania codziennych czynności.